Rowerowy patrol dzielnicowego w Łomży - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Rowerowy patrol dzielnicowego w Łomży

Data publikacji 25.06.2019

Dzielnicowy jest policjantem pierwszego kontaktu ze społeczeństwem. W ramach swoich kompetencji pomaga w rozwiązywaniu problemów mieszkańcom swojego rejonu służbowego, ale i reaguje na zachowania niezgodne z prawem. W Łomży dzielnicowych można spotkać także w patrolach rowerowych.

Dzielnicowy musi wiedzieć co dzieje się w jego rejonie służbowym, podejmować interwencje oraz reagować na zauważone zachowania niezgodne z prawem. Taką czujnością wykazał się młodszy aspirant Lucjan Ćwik – dzielnicowy, który podczas dwóch kolejnych służb, pełnionych w centrum miasta, ujawnił narkotyki u legitymowanych osób. Jego zainteresowanie wzbudziło ich nerwowe zachowanie. Szybko wyszło na jaw, że 18-latek przechowywał w portfelu torebkę strunową z suszem roślinnym oraz przygotowaną do użycia szklaną lufką, natomiast w drugim przypadku, 31-letni mężczyzna na widok policjanta odrzucił od siebie zawiniątko, w którym także był susz roślinny. Ponieważ w obu przypadkach badanie narkotesterem wykazało, że jest to marihuana, mężczyźni zostali zatrzymani.

Dzielnicowy, jako policjant pierwszego kontaktu ze społeczeństwem, jest najbliżej ludzi. W ramach swoich kompetencji pomaga w rozwiązywaniu problemów mieszkańców podległego mu rejonu służbowego. Wyjaśnia obowiązujące procedury bądź kieruje do właściwych instytucji zajmujących się szeroko rozumianą pomocą. Każdy mieszkaniec Łomży i powiatu łomżyńskiego może skontaktować się ze swoim dzielnicowym i zgłosić mu swój problem. Dzielnicowy na rowerze jest w stanie jeszcze szybciej dotrzeć do osób, które potrzebują jego pomocy.