NIE ZOSTAWIAJ DZIECI I ZWIERZĄT W SAMOCHODZIE!!! - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

NIE ZOSTAWIAJ DZIECI I ZWIERZĄT W SAMOCHODZIE!!!

Data publikacji 11.06.2019

Nieodpowiedzialne zachowanie dorosłych czy też zwykłe roztargnienie, mogą być przyczyną tragedii tych najmłodszych. Dlatego apelujemy – nie zostawiaj dziecka w rozgrzanym samochodzie, nawet na chwilę!

Dzieci nie powinno się zostawiać samych w samochodzie niezależnie od pory roku, ale zwłaszcza teraz, w upalne dni – jest to skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie. Nie pomoże także parkowanie w cieniu. Temperatura w samochodzie wzrasta bardzo szybko i może dojść do nieszczęścia. Zawsze zabierzmy dziecko ze sobą, gdy idziemy do sklepu czy chociażby na pocztę. Miejmy na uwadze, że podczas robienia zakupów tracimy poczucie upływającego czasu i może się nagle okazać, że podczas tej „krótkiej” chwili wydarzy się tragedia. Dlatego radzimy rodzicom, aby najpierw pomyśleli o konsekwencjach takiego zachowania, a nie zastanawiali się nad tym jakie jest prawdopodobieństwo wystąpienia zagrożenia.

Do osób postronnych apelujemy o czujność! Jako świadkowie reagujmy na roztargnienie lub bezmyślność opiekunów. W sytuacji, w której ustalenie kierującego pojazdem jest trudne lub niemożliwe, nie bójmy się wybić szyby. W sytuacji gdy istnieje zagrożenie zdrowia, życia ludzkiego lub też dłuższe pozostawanie zwierzęcia w aucie zagraża jego życiu, mamy prawo użyć wszelkich środków. Jeżeli jednak nie mamy odwagi zareagować w zdecydowany sposób, o zaistniałej sytuacji poinformujmy niezwłocznie odpowiednie służby dzwoniąc pod numer 112. 

(na podst KGP)