Nowe urządzenia do badania trzeźwości trafiły do policjantów z Łomży - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nowe urządzenia do badania trzeźwości trafiły do policjantów z Łomży

Data publikacji 10.06.2019

Łomżyńscy policjanci otrzymali alkomat oraz cztery testery do szybkiego badania stanu trzeźwości. Dzięki ufundowanym przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Łomży urządzeniom, mundurowi będą jeszcze skuteczniejsi w zapewnieniu bezpieczeństwa na drogach poprzez eliminowanie z ruchu osób, które zdecydowały się usiąść za kierownicą po alkoholu.

W sobotę policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Łomży otrzymali specjalistyczne urządzenia do badania stanu trzeźwości kierujących. Przekazanie alkomatu oraz czterech urządzeń typu IBlow miało miejsce na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Łomży.

Stosowane dotychczas przez funkcjonariuszy testery trzeźwości, znacząco skracają czas badania, a ze względu na technikę pomiaru, nie wymagają także używania ustników. Wystarczy jedynie dmuchnięcie w jego kierunku, aby po chwili pojawił się rezultat badania. To kolejne tego typu urządzenia, dzięki którym działania policjantów mających na celu eliminację z dróg kierujących pod wpływem alkoholu - będą jeszcze bardziej skuteczne.

Każdy z kierowców, który planuje prowadzić samochód, a nie jest pewny swego stanu trzeźwości może także bezpłatnie sprawdzić poziom alkoholu w wydychanym powietrzu. ogólnodostępny alkomat od kilku lat znajduje się w holu budynku Komendy Miejskiej Policji w Łomży, przy ul. Wojska polskiego 9.