Nie do końca trzeźwy poranek - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nie do końca trzeźwy poranek

Data publikacji 10.06.2019

Dzisiaj łomżyńscy policjanci przeprowadzili na terenie miasta i powiatu działania pod nazwą „Trzeźwy poranek”. Okazało się, że aż pięciu kierujących zdecydowało się wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu. Teraz za swoje postępowanie odpowiedzą przed sądem.

Dzisiaj rano na terenie miasta i powiatu policjanci Wydziału Ruchu Drogowego przeprowadzili działania pod nazwą „Trzeźwy poranek”. Przez blisko dwie godziny funkcjonariusze, w pięciu punktach kontrolnych zorganizowanych na ulicach Nowogrodzkiej, Spokojnej i Poznańskiej oraz w Podgórzu i Piątnicy, zbadali trzeźwość 826 kierowców. Niestety okazało się, że pięciu z nich zdecydowało się wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu. Rekordzistą w dzisiejszym niechlubnym gronie okazał się 57 letni kierowca fiata. Zatrzymany do kontroli przed godziną 7.00 na ulicy Nowogrodzkiej mieszkaniec powiatu kwidzyńskiego „wydmuchał” prawie 1,7 promila. Również w miniony weekend, łomżyńscy funkcjonariusze z „drogówki” zatrzymali trzech nietrzeźwych kierujących. Rekordowy wynik zanotował 30 – letni mieszkaniec gminy Mały Płock, który jechał w Łomży ulicą Spokojną.Badanie, u kierowcy seata, wykazało ponad 2,2 promila alkoholu w organizmie. 

Policjanci przypominają, że w budynku Komendy Miejskiej Policji w Łomży przy ul. Wojska Polskiego 9, od blisko trzech lat funkcjonuje ogólnodostępny alkomat. Każda osoba może bezpłatnie i szybko dokonać takiego pomiaru. Mundurowi zaznaczają jednocześnie, że niedopuszczalna jest sytuacja, kiedy osoba, która podejrzewa, że może być pod wpływem alkoholu, sama przyjeżdża na badanie samochodem.