Nowe rowery trafiły do policjantów z Łomży - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nowe rowery trafiły do policjantów z Łomży

Trzy jednoślady trafiły dziś do funkcjonariuszy z Komendy Miejskiej Policji w Łomży. Dzięki takiej formie pełnienia służby policjanci są w stanie dotrzeć tam, gdzie nie zawsze da się szybko dojechać radiowozem. Teraz policjantów na rowerach będzie można spotkać również na ulicach miejscowości w gminach Łomża, Piątnica i Śniadowo.

Dziś na placu przed Komendą Miejską Policji w Łomży odbyło się przekazanie nowych rowerów łomżyńskim funkcjonariuszom. Komendant Miejski Policji w Łomży nadkomisarz Marek Sienkiewicz na ręce Wójtów z gmin Łomża, Piątnica i Śniadowo przekazał podziękowanie za wsparcie w zakupie jednośladów. Patrole rowerowe już od 2016 roku z powodzeniem patrolują teraz miasta Łomży. Teraz wyjadą także na ulice miejscowości okolicznych gmin. Nowe rowery, to między innymi także odpowiedź na postulaty mieszkańców zgłaszane podczas debat społecznych odbywających się w regionie. Obecność umundurowanych patroli policyjnych bliżej ludzi, znacząco podnosi poczucie bezpieczeństwa mieszkańców danego terenu. Pełniąc służbę w ten sposób, funkcjonariusze mogą interweniować szybciej i w miejscach, do których trudno wjechać radiowozem, a efektywne wykorzystanie patroli rowerowych to przede wszystkim oddziaływanie prewencyjne w zapobieganiu przestępstwom i wykroczeniom uciążliwym społecznie. Symbolicznego poświęcenia jednośladów służbowych dokonał Kapelan łomżyńskich policjantów ksiądz Radosław Kubeł. 

  • Policjanci stoją z przekazanymi rowerami na tle policyjnych banerów.
  • Na zdjęciu funkcjonariusze z rowerami, a także Komendant Miejskie Policji, Naczelnik Wydziału Patrolowo - Interwencyjnego, a także przedstawiciele samorządów, którzy przekazali pojazdy.
  • Zdjęcie grupowe funkcjonariuszy z przekazanymi rowerami, a także samorządowców.