Ostrzegajmy seniorów, oszuści ciągle próbują! - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ostrzegajmy seniorów, oszuści ciągle próbują!

Data publikacji 28.05.2019

Policjanci nadal otrzymują zgłoszenia o próbach oszustwa "na wnuczka". Wczoraj dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Łomży otrzymał sześć sygnałów o próbach wyłudzenia pieniędzy w związku z rzekomym wypadkiem drogowym. Osoby te nie dały wiary historii usłyszanej podczas rozmowy telefonicznej. Niestety w jednym przypadku okazało się, że oszukana w ten sposób 86 – letnia mieszkanka miasta, przekazała pieniądze osobie obcej...

Dyżurny Komendy Miejskiej Policji odnotował wczoraj sześć usiłowań oszustw metodą na tzw. „wnuczka”, które miały miejsce na terenie Łomży. Niestety w kolejnym przypadku jedna osoba padła ofiarą przestępców. 86 – latka uwierzyła w usłyszane podczas rozmowy telefonicznej informacje, że jej córka spowodowała wypadek drogowy i przekazała osobie obcej 15 tysięcy złotych na „polubowne załatwienie sprawy”.

Policjanci apelują o rozwagę przy podejmowaniu szybkich decyzji finansowych i  weryfikowanie u członków rodziny historii usłyszanej przez telefon.

Mundurowi proszą też osoby młode, aby ostrzegały o zagrożeniu swoich bliskich: rodziców, babcie, dziadków.

W przypadku jakichkolwiek podejrzeń, a tym bardziej o zaistniałym fakcie stania się ofiarą oszusta, należy natychmiast poinformować Policję, dzwoniąc pod numer alarmowy 112.