„Prędkość” pod kontrolą - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Prędkość” pod kontrolą

Data publikacji 24.05.2019

Łomżyńscy policjanci systematycznie prowadzą działania, mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Wczoraj mundurowi, na terenie całego powiatu, od wczesnych godzin rannych, egzekwowali od kierowców przestrzeganie ograniczeń prędkości. Policjanci przypominają, że nadmierna prędkość i nieprawidłowo wykonywane manewry to wciąż główne przyczyny wypadków drogowych.

Wczoraj, od wczesnych godzin rannych, policjanci łomżyńskiej „drogówki”, na terenie całego powiatu, przeprowadzali kaskadowy pomiar prędkości. Celem tych działań było egzekwowanie od kierowców przestrzegania ograniczeń prędkości głównie na drogach o dużym natężeniu ruchu.

Policjanci skontrolowali w sumie 60 pojazdów. Niestety, prędkość przekroczyło aż 34 kierowców. Mundurowi przypominali uczestnikom ruchu jak ważna jest jazda z tzw. prędkością bezpieczną – taką, przy której kierowca zachowuje możliwość pełnego panowania nad pojazdem. Na drodze, gdzie sytuacja jest bardzo często dynamiczna, mogą wystąpić niebezpieczne sytuacje, w których zmuszeni będziemy do natychmiastowej reakcji. 

Wśród 60 skontrolowanych kierowców znalazło się trzech mężczyzn, którzy poza mandatami i punktami karnymi stracili prawa jazdy za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym. Wszyscy zostali zatrzymani w punkcie kontrolnym w Miastkowie. W pierwszym przypadku tuż przed godziną 9:00 do kontroli został zatrzymany passat. 40 – letni mieszkaniec Łomży jechał w terenie zabudowanym z prędkością 117 km/h. Mężczyzna przekroczył tym samym dozwoloną prędkość o 67 km/h. Kolejnym, który stracił swoje uprawnienia okazał się 24 – letni mieszkaniec powiatu wysokomazowieckiego. Mężczyzna został zatrzymany do kontroli o 15:50. 24 - letni kierowca renaulta jechał w terenie zabudowanym z prędkością 112 km/h, przekraczając tym samym dozwoloną prędkość o 62 km/h. Natomiast po 17:20 do kontroli został zatrzymany 39 – letni kierowca fiata. Mieszkaniec powiatu szczycieńskiego przekroczył dozwoloną przepisami prędkość o 55 km/h. Policjanci wszystkim trzem kierującym zatrzymali prawo jazdy, a za wykroczenie nałożyli mandaty karny.

Policjanci zapowiadają, że tego typu działania będą kontynuowane w przyszłości.