Odzyskany rower trafi do właściciela - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Odzyskany rower trafi do właściciela

Data publikacji 23.05.2019

10 – latek, który ukradł rower, będzie odpowiadał przed sądem rodzinnym. Łomżyńscy policjanci apelują do rowerzystów, aby nie pozostawiali swoich jednośladów bez zabezpieczenia. Taki rower staje się łatwym łupem złodziei. Przypominają też o możliwości znakowania swojego mienia.

W miniony wtorek, dyżurny łomżyńskiej jednostki otrzymał nietypowe zgłoszenie. Dzwoniący 14 – latek oświadczył, że znalazł swój skradziony dzień wcześniej rower i prosi o pomoc policjantów w jego odzyskaniu. We wskazane miejsce natychmiast udali się funkcjonariusze z Wydziału Patrolowo – Interwencyjnego łomżyńskiej komendy. Tam zastali zgłaszającego i wskazanego przez nastolatka chłopca na rowerze. Z relacji poszkodowanego wynikało, że do kradzieży miało dojść przed budynkiem szkoły. Na miejsce zostali wezwani rodzice obu chłopców. Po przejrzeniu monitoringu szkoły, okazało się, że to co mówi 14 – latek jest prawdą. Jego wart ponad 1500 złotych rower został skradziony przez 10 – latka. Odzyskany jednoślad wkrótce wróci do właściciela, a chłopiec za swoje zachowanie odpowie teraz przed sądem dla nieletnich.

Słoneczna pogoda sprzyja wyprawom rowerowym. Właściciele jednośladów często pozostawiają swoje rowery bez nadzoru oraz bez solidnych zabezpieczeń. Aby zapobiec kradzieży, należy stosować różnego rodzaju zapięcia techniczne. Policjanci dodatkowo zachęcają do oznakowania swoich jednośladów.

Znakowanie rowerów w łomżyńskiej jednostce wykonują dzielnicowi, w budynku Komendy Miejskiej Policji przy ul. Partyzantów 48B. W tym celu należy umówić z policjantem dzwonić pod numer telefonu: 86 474 1280, a na spotkanie zabrać ze sobą dowód osobisty i dokumenty potwierdzające zakup roweru lub jego własność. W przypadku osoby niepełnoletniej wymagana jest obecność rodzica lub opiekuna prawnego.