Mogli poznać pracę Policji... - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Mogli poznać pracę Policji...

Data publikacji 21.05.2019

Policjanci wzięli udział w „Dniach otwartych” jednej z łomżyńskich szkół średnich. Celem tego spotkania było zaprezentowanie specyfiki służby w Policji. Młodzież odwiedzająca mury Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 4 w Łomży chętnie odwiedzała „niebieskie” stanowisko.

W związku z zaproszeniem ZSTiO nr 4 w Łomży, w siedzibie której funkcjonują także klasy mundurowe, policjanci z łomżyńskiej komendy spotkali się z młodzieżą tej szkoły. Młodzi ludzie odwiedzający dziś „budowlankę” mogli zapoznać się ze sprzętem wykorzystywanym w codziennej służbie przez policjantów. Była możliwość przymierzenia sprzętu ochrony indywidualnej funkcjonariusza policji, a osoby zainteresowane miały okazję usiąść za kierownicą policyjnego radiowozu. Młodzież rozmawiała z mundurowymi o zasadach rekrutacji do Policji, a także o specyfice pracy w tej formacji. W związku ze zbliżającymi się wakacjami policjanci informowali także o  zasadach bezpieczeństwa zarówno w ruchu drogowym jak i nad wodą. Niebieskie stanowisko cieszyło się dużym zainteresowaniem młodzieży.

 

  • przed stanowiskiem promocyjnym policji stoi funkcjonariuszka policji rozmawiająca z młodym chłopakiem
  • obok stołu z ulotkami stoi chłopak w białym kasku i z tarczą policyjną
  • stanowisko policyjne za stołem siedzące dwie  młode kobiety jedna w mundurze policyjnym druga w czarnym podkoszulce z napisem policja za nimi ustawiony rolap Komendy Miejskiej Policji w Łomży  przed stałem dwie stojące dziewczyny