PRZEKROCZYLI PRĘDKOŚĆ NA DK 61 – STRACILI PRAWA JAZDY - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

PRZEKROCZYLI PRĘDKOŚĆ NA DK 61 – STRACILI PRAWA JAZDY

Data publikacji 08.05.2019

Trzech kolejnych nieodpowiedzialnych kierowców straciło wczoraj prawo jazdy. Każdy z nich przekroczył prędkość na DK 61 o ponad 50 km/h. Kontrole prędkości w tych miejscach odbywają się po zgłoszeniach przez mieszkańców na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Łomży, wczoraj o godzinie 18:00, w Miastkowie zatrzymali do kontroli kierowcę audi. 40-latek jechał w obszarze zabudowanym z prędkością 103 km/h, przekraczając tym samym dozwoloną prędkość na tym odcinku drogi o 53 km/h. Godzinę później, funkcjonariusze wyeliminowali z ruchu drogowego kierującą skodą. Okazało się, że 24-latka jechała przez Zaruzie z prędkością 108 km/h. W tej samej miejscowości, funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej 42–letniego kierowcę bmw. Mężczyzna przekroczył dozwoloną prędkość na tym odcinku drogi o 57 km/h. Nieodpowiedzialnym kierowcom zatrzymane zostały prawa jazdy. Każdy z nich otrzymał również mandat karny w wysokości 400 złotych oraz 10 punktów karnych. 

Kontrole prędkości w tych miejscach odbywają się po zgłoszeniach przez mieszkańców na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Mundurowi apelują o rozwagę na drodze. Przypominają, że to właśnie nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych.