Majówka: apelujemy o trzeźwość za kierownicą! - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Majówka: apelujemy o trzeźwość za kierownicą!

Data publikacji 02.05.2019

Od kilku lat w holu głównym Komendy Miejskiej Policji w Łomży funkcjonuje ogólnodostępny alkomat. Każdy kierowca może zbadać swoją trzeźwość. Nawet na drugi dzień po spożywaniu alkoholu w organizmie może znajdować się niedozwolona dawka alkoholu. Nie ryzykuj - sprawdź się zanim usiądziesz za kierownicą!

Obsługa alkomatu jest bardzo prosta, nie wymaga udziału przy badaniu policjanta, a pomiar będzie wykonany bezpłatnie, o każdej porze dnia i nocy. Wystarczy jedynie z zainstalowanego w alkomacie podajnika wyjąć jednorazową słomkę, rozpakować ją i umieścić w przeznaczonym do tego miejscu. Następnie trzeba postępować zgodnie z wyświetlanymi wskazówkami i odczytać wynik - dzięki któremu będzie wiadomo, czy możemy już usiąść za kierownicą pojazdu. Niedopuszczalna jest jednak sytuacja, kiedy osoba, która podejrzewa, że może być pod wpływem alkoholu, sama przyjeżdża na badanie samochodem. 

Policjanci przypominają, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację i zmniejsza szybkość reakcji. Powoduje także błędną ocenę odległości i prędkości. Nie ryzykuj!