Trwa majowy weekend – jesteśmy na drogach - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Trwa majowy weekend – jesteśmy na drogach

Rozpoczął się długi, majowy weekend, podczas którego funkcjonariusze ruchu drogowego prowadzą wzmożone działania na drogach. Policjanci czuwają nad bezpieczeństwem podróżujących. Pomagają dojechać do celu i chronią przed kierowcami, którzy lekceważą przepisy ruchu drogowego. Jednocześnie mundurowi apelują o rozsądek, cierpliwość i trzeźwość za kierownicą.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Miejskiej Policji w Łomży prowadzą wzmożone działania drogowe. Ich głównym celem jest zapewnienie bezpieczeństwa podróżującym na "majówkę". Podczas prowadzonych kontroli drogowych, policjanci sprawdzają czy kierowcy stosują się do ograniczeń prędkości, zwłaszcza w obszarze zabudowanym, mają zapięte pasy bezpieczeństwa i czy dzieci są przewożone prawidłowo.

Szczególną uwagę zwracają na stan techniczny pojazdów oraz stan trzeźwości kierujących. Policyjnym nadzorem objęte zostały główne szlaki komunikacyjne regionu, gdzie zadaniem mundurowych jest utrzymywanie stałej przejezdności tych dróg. Newralgicznym miejscem jest skrzyżowanie w Piątnicy, położonej w ciągu drogi krajowej nr 61. Tam policjanci ręcznie kierują ruchem i udrażniają powstałe zatory drogowe.

Obecność patroli policyjnych na drogach, sprawowany przez nich nadzór nad płynnością ruchu oraz prowadzone kontrole drogowe, mają na celu podniesienie bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego. Policjanci apelują o rozwagę, cierpliwość i zdrowy rozsądek na drodze.

Bezpiecznej podróży!

 

  • Zdjęcie kolorowe. Policjant ruchu drogowego na tle przejeżdżającej ciężarówki pokazuje kierunek ruchu pojazdom
  • Zdjęcie kolorowe. Policjant ruchu drogowego kieruje ruchem na skrzyżowaniu.
  • Zdjęcie kolorowe. Policjant ruchu drogowego kieruje ruchem na skrzyżowaniu. Widok z daleka.
  • Zdjęcie kolorowe. Policjant ruchu drogowego kieruje ruchem na skrzyżowaniu.Perspektywa ogólna.
  • Zdjęcie kolorowe. Policjanci ruchu drogowego kierują ruchem na skrzyżowaniu. Na pierwszym planie funkcjonariusz, który nadzoruje rejon przejścia dla pieszych.
  • Zdjęcie kolorowe. Policjant ruchu drogowego pomaga przejść osobom pieszym prowadzącym rowery przez jezdnię.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 19.88 MB)