Jechał za szybko – stracił prawo jazdy - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Jechał za szybko – stracił prawo jazdy

Data publikacji 30.04.2019

Policjanci zatrzymali do kontroli opla, którego kierowca na drodze wojewódzkiej nr 668 w miejscowości Nowa Kubra, przekroczył prędkość o 54 km/h. 33-latkowi zostało zatrzymane prawo jazdy. Kontrole prędkości w tym miejscu odbywają się po zgłoszeniach problemu przez mieszkańców na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Łomży, wczoraj w miejscowości Nowa Kubra na terenie gminy Przytuły, zatrzymali do kontroli kierowcę opla. 33-letni mieszkaniec gminy Jedwabne jechał w terenie zabudowanym z prędkością 104 km/h, przekraczając tym samym dozwoloną przepisami prędkość o 54 km/h. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, a za wykroczenie nałożyli mandat karny w wysokości 400 zł. Mieszkańcy Nowej Kubry wielokrotnie wskazywali poprzez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa zagrożenia związane z przekraczaniem dozwolonej prędkości na tym odcinku drogi. Policyjne kontrole są reakcją na te zgłoszenia, a ujawniane wykroczenia potwierdzają informacje uzyskane za pośrednictwem internetowej aplikacji.

Mundurowi apelują o ostrożną i rozważną jazdę. Przypominają, że to właśnie nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn tragicznych w skutkach wypadków drogowych.