Pijani jeżdżą wśród nas!!! - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pijani jeżdżą wśród nas!!!

Data publikacji 24.04.2019

Alkohol ogranicza nie tylko nasze zdolności ruchowe, ale przede wszystkim zdolność oceny sytuacji i ryzyka. Decydując się na jazdę pod wpływem alkoholu narażamy nie tylko siebie ale i innych uczestników ruchu drogowego. Pomimo nieustannych apeli, policjanci Komendy Miejskiej w Łomży wciąż eliminują z ruchu pijanych kierowców. Minionej doby mundurowi łomżyńskiej „drogówki” zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy zdecydowali się na jazdę pod wpływem alkoholu.

Pomimo ciągłych apeli, minionej doby łomżyńscy policjanci zatrzymali kolejnych dwóch kierujących, którzy byli pod wpływem alkoholu. Wczoraj około godziny 19.30 w Starej Łomży przy Szosie funkcjonariusze łomżyńskiej „drogówki” zatrzymali do kontroli opla astrę. Jak się okazało, 42 – letni kierowca był pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Mundurowi ustalili też, że mężczyzna ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami i to nie był pierwszy raz jak zdecydował się na jazdę będąc pijanym. Drugi kierujący, który zdecydował się na jazdę pod wpływem alkoholu, został zatrzymany dzisiejszej nocy tuż po godzinie 2.20 w Starych Kupiskach. Kierujący audi mieszkaniec gminy Nowogród „wydmuchał” prawie 0,8 promila.  26 – latkowi zostało zatrzymane prawo jazdy. Obaj mężczyźni za swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie będą odpowiadać przed sądem.

Mundurowi niezmiennie apelują o zachowanie rozwagi. Siadając za kierownicę po alkoholu narażamy na niebezpieczeństwo nie tylko siebie, ale i innych uczestników ruchu drogowego. Apelujemy też o stanowcze reagowanie, gdy osoby przebywające w naszym otoczeniu zamierzają kierować będąc pod wpływem alkoholu. Nie jesteśmy nieśmiertelni, nieodpowiedzialność siadających za kierownicę po alkoholu może kosztować nas życie. Reagujmy!!!