Aby piesi byli bezpieczni w Miastkowie - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Aby piesi byli bezpieczni w Miastkowie

Łomżyńscy policjanci wspólnie z leśnikami chcieli zadbać o bezpieczeństwo pieszych w Miastkowie. Miejscowość położona jest przy ruchliwej krajowej „61-ce”. Sobotnie działania miały zwrócić uwagę niechronionych uczestników ruchu drogowego na wciąż aktualny problem ich widoczności po zmroku na drodze.

Droga Krajowa 61 jest jedną z najbardziej ruchliwych dróg w regionie. W jej ciągu, po obu stronach położona jest miejscowość Miastkowo. Mieszkańcy często zaznaczają na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa miejsca niebezpieczne na tym szlaku komunikacyjnym. Policyjne kontrole potwierdzają, że dochodzi tam do przekraczania prędkości. Mając na uwadze bezpieczeństwo pieszych, w minioną sobotę policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Łomży, wspólnie z leśnikami z Nadleśnictwa Łomża, które swoim zasięgiem obejmuje ten rejon, zorganizowali tam poranną akcję rozdawania odblaskowych eko-toreb. Podczas rozmów z mieszkańcami funkcjonariusze tłumaczyli jak ważna jest dla bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego ich widoczność po zmroku. Zachęcali pieszych do noszenia odblasków „także od święta” i przekazywania członkom swoich rodzin otrzymanych od mundurowych odblaskowych gadżetów.

 

  • Na fotografii policjant i leśnik rozdają torby odblaskowe
  • Na zdjęciu policjant trzyma w ręku elementy odblaskowe.
  • Na fotografii policjant rozdają torby odblaskowe
  • Na fotografii policjant i leśnik rozdają torby odblaskowe oraz odblaski.
  • Policjantka przekazuje elementy odblaskowe dziecku.
  • Na fotografii policjant i leśnik rozdają torby odblaskowe. Widok ogólny, na fotografii widoczny także radiowóz policyjny.