ZA SZYBKO PRZEZ ZARUZIE NA DK 61 – PRAWO JAZDY ZATRZYMANE - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

ZA SZYBKO PRZEZ ZARUZIE NA DK 61 – PRAWO JAZDY ZATRZYMANE

Data publikacji 12.04.2019

Policjanci zatrzymali do kontroli iveco, którego kierowca na drodze krajowej nr 61 w miejscowości Zaruzie, przekroczył prędkość o 58 km/h. 30-latkowi zostało zatrzymane prawo jazdy. Kontrole prędkości w tym miejscu odbywają się po zgłoszeniach problemu przez mieszkańców na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Łomży, wczoraj w miejscowości Zaruzie na DK-61, zatrzymali do kontroli kierowcę iveco. 30-letni mieszkaniec powiatu wyszkowskiego jechał w terenie zabudowanym z prędkością 108 km/h, przekraczając tym samym dozwoloną przepisami prędkość o 58 km/h. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, a za wykroczenie nałożyli mandat karny w wysokości 400 zł. Mieszkańcy Zaruzia wielokrotnie wskazywali poprzez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa zagrożenia związane z przekraczaniem dozwolonej prędkości na tym odcinku drogi. Policyjne kontrole są reakcją na te zgłoszenia, a ujawniane wykroczenia potwierdzają informacje uzyskane za pośrednictwem internetowej aplikacji.

Mundurowi apelują o ostrożną i rozważną jazdę. Przypominają, że to właśnie nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn tragicznych w skutkach wypadków drogowych.