Za łamanie przepisów w ruchu drogowym - stracili prawa jazdy - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Za łamanie przepisów w ruchu drogowym - stracili prawa jazdy

Data publikacji 10.04.2019

Trzech kierujących przekroczyło wczoraj prędkość o ponad 50km/h w obszarze zabudowanym. Policyjne kontrole zakończyły się mandatami i zatrzymaniem prawa jazdy. Funkcjonariusze sprawdzają prędkość po zgłoszeniach mieszkańców na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Wczoraj takie kontrole prowadzone były w Laskach na terenie gminy Zbójna, Ratowie-Piotrowie na terenie gminy Śniadowo i na ulicy Zawadzkiej w Łomży.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Łomży regularnie sprawdzają prędkość w miejscach wskazywanych na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. To właśnie mieszkańcy przy pomocy tego narzędzia, informują funkcjonariuszy, gdzie ich zdaniem dochodzi do przekraczania dozwolonej prędkości. Wczoraj rano do kontroli zatrzymany został 39-letni kierowca opla, który jechał nowym odcinkiem ulicy Zawadzkiej w Łomży z prędkością 107 km/h. Po 16:00, 27-latek jadący citroenem, pędził przez miejscowość Laski w gminie Zbójna, przekraczając dozwoloną w obszarze zabudowanym prędkość aż o 59 km/h. Godzinę później w miejscowości Ratowo-Piotrowo, policjanci sprawdzili prędkość kierowcy volkswagena. Tym razem okazało się, że o 53 km/h za dużo na liczniku miał 29-letni mieszkaniec gminy Łomża. Za popełnione wykroczenie wszyscy mężczyźni otrzymali mandaty i punkty karne. Policjanci zatrzymali im także prawa jazdy.

Policjanci wciąż apelują o ostrożną i rozważną jazdę. Przypominają, że to właśnie nadmierna prędkość prowadzi do tragicznych w skutkach wypadków drogowych.