Za szybko w Łomży i Miastkowie – młodzi kierowcy bez prawa jazdy - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Za szybko w Łomży i Miastkowie – młodzi kierowcy bez prawa jazdy

Data publikacji 02.04.2019

Policjanci zatrzymali 22-letniego kierowcę audi, który w Łomży przekroczył prędkość o ponad 50 km/h. Niespełna kwadrans później w Miastkowie, takie samo wykroczenie popełnił 25-letni kierowca bmw. Kontrole prędkości w tych miejscach odbywają się po zgłoszeniach problemu przez mieszkańców na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Łomży, wczoraj kilka minut przed 19:00, na ul. Zawadzkiej zatrzymali do kontroli kierowcę audi. 22-letni mieszkaniec Łomży jechał w terenie zabudowanym z prędkością 108 km/h, przekraczając tym samym dozwoloną przepisami prędkość o 58 km/h. Niespełna kwadrans później, funkcjonariusze zmierzyli prędkość 25-letniemu kierowcy bmw. Okazało się, że mieszkaniec powiatu ostrołęckiego pędził przez leżące w ciągu drogi krajowej nr 61 Miastkowo, z prędkością o 66 km/h większą niż dozwolona w obszarze zabudowanym. Obaj mężczyźni stracili prawo jazdy.  Za popełnione wykroczenia ukarani zostali mandatem karnym, a ich konto „zasiliło” 10 punktów karnych. 

Zarówno mieszkańcy Miastkowa, jak i Łomży wielokrotnie wskazywali poprzez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa zagrożenia związane z przekraczaniem dozwolonej prędkości w tych miejscach. Policyjne kontrole są reakcją na te zgłoszenia, a ujawniane wykroczenia potwierdzają informacje uzyskane za pośrednictwem Mapy.

Mundurowi apelują o ostrożną i rozważną jazdę. Przypominają, że to właśnie nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn tragicznych w skutkach wypadków drogowych.