„PRĘDKOŚĆ” POD KONTROLĄ - DZIAŁANIA ŁOMŻYŃSKIEJ "DROGÓWKI" - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„PRĘDKOŚĆ” POD KONTROLĄ - DZIAŁANIA ŁOMŻYŃSKIEJ "DROGÓWKI"

Data publikacji 01.04.2019

Za główną przyczynę zdarzeń drogowych w dalszym ciągu można uznać nadmierną i niedostosowaną do warunków drogowych, jak też atmosferycznych, prędkość. Dziś od godzin rannych na drogach Łomży i powiatu łomżyńskiego prowadzone są wzmożone działania Policji „PRĘDKOŚĆ”. Policjanci zapowiadają, że podobne działania będą prowadzone systematycznie i apelują do kierowców o rozsądek i odpowiedzialność na drodze.

Dziś, od wczesnych godzin rannych policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Miejskiej Policji w Łomży prowadzą na terenie miasta i powiatu działania pod nazwą „Prędkość”. Funkcjonariusze nadzorują między innymi ruch na głównych ciągach komunikacyjnych. Prowadzą także kontrole prędkości w miejscach wskazywanych przez mieszkańców na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Mundurowi przypominają, że nadmierna lub niedostosowana do warunków drogowych prędkość, to najczęściej występująca przyczyna wypadków drogowych. Warto również podkreślić, że nie zawsze konsekwencje „łamania” przepisów ruchu drogowego ponoszą sprawcy tych zdarzeń. Niestety, w wielu przypadkach przez ich lekkomyślność, cierpią inni uczestnicy ruchu drogowego. 

 

 

  • Na zdjęciu widać dwóch funkcjonariuszy wydziału ruchu drogowego, funkcjonariusz mężczyzna trzyma przyrząd do pomiaru prędkości
  • na zdjęciu widać funkcjonariusza wydziału ruchu drogowego mierzącego prędkość
  • na zdjęciu widać dach samochodu policyjnego z sygnalizacją świetlną na dalszym planie droga