Mieszkańcy na debacie w Piątnicy - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Mieszkańcy na debacie w Piątnicy

Data publikacji 27.03.2019

W Gminnym Ośrodku Kultury w Piątnicy odbyła się kolejna już debata społeczna dotycząca bezpieczeństwa. Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji omówili funkcjonowanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, program „Dzielnicowy bliżej nas” oraz aplikację „Moja Komenda”. Obecni na spotkaniu mieszkańcy wskazywali zagrożenia, które obserwują w swoim otoczeniu.

Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Łomży spotkali się wczoraj z mieszkańcami gminy Piątnica, aby porozmawiać o bezpieczeństwie. Spotkanie miało na celu diagnozę i weryfikację zagrożeń wskazywanych na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Debacie przewodniczył Komendant Miejski Policji w Łomży - nadkomisarz Marek Sienkiewicz. Obecni byli także Naczelnicy Wydziałów Ruchu Drogowego i Prewencji oraz funkcjonariusze pełniący służbę w Posterunku Policji w Piątnicy.

Mundurowi przedstawili uczestnikom debaty zasady funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz przybliżyli sylwetki dzielnicowych – policjantów pierwszego kontaktu z społeczeństwem. Omówili też założenia programu „Dzielnicowy bliżej nas” oraz zachęcali do korzystania z aplikacji „Moja Komenda”.

W dalszej części spotkania mieszkańcy wskazali zagrożenia, które będą przedmiotem dalszej analizy ze strony Policji i podmiotów mających wpływ na zapewnienie bezpieczeństwa na tym terenie. Wśród zgłaszanych problemów znalazły się zagrożenia związane z ruchem drogowym. To m.in. nieprawidłowo parkujące samochody na ulicach Piątnicy, zły stan techniczny dróg czy też jazda z nadmierną prędkością na wysokości położonej przy DK 61 Szkole Podstawowej w Kisielnicy. O dodatkowe patrole Policji ze względu na prędkość pojazdów mieszkańcy prosili także w obrębie Szkoły Podstawowej w Drozdowie. Podczas debaty, wspólnie zastanawiano się nad rolą monitoringu w newralgicznych miejscach Piątnicy. Wskazano też potrzebę prowadzenia działań profilaktycznych dla starszych mieszkańców gminy m.in. w zakresie przeciwdziałania kradzieżom mienia. Tego typu spotkania z mieszkańcami będą kontynuowane.