Nauka bezpieczeństwa poprzez zabawę - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nauka bezpieczeństwa poprzez zabawę

Policjanci, strażacy oraz ratownicy opowiadali o swojej pracy dzieciom ze szkoły podstawowej w Szczepankowie. Profilaktyka i dobra zabawa to doskonały sposób na skuteczną naukę o bezpieczeństwie.

Policjanci z Wydziału Prewencji oraz strażacy i ratownicy z GR „Nadzieja” w Łomży odwiedzili dziś dzieci ze Szkoły Podstawowej w Szczepankowie. Funkcjonariusze  zaproszeni zostali do udziału w szkolnym przedsięwzięciu pod nazwą „Bezpieczni w szkole, w domu, na podwórku”. Poprzez zabawę opowiadali młodym słuchaczom o zasadach bezpieczeństwa. Uczyli jak skutecznie wezwać służby mundurowe w sytuacji zagrożenia i w jaki sposób udzielić pomocy osobie leżącej. Młodzi słuchacze dowiedzieli się także jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię oraz jak zachować się w przypadku kontaktu z osobą obcą. Do nauki bezpieczeństwa wykorzystane zostały elementy zestawu „Autochodzik”, zakupionego w ramach projektu KIK 76 „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym” realizowanego w związku ze Szwajcarsko–Polskim Programem Współpracy. Na koniec, każdy uczeń mógł usiąść za kierownicą policyjnego radiowozu, sprawdzić wyposażenie wozu strażackiego czy zobaczyć wnętrze karetki pogotowia. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem, a profilaktyka i zabawa to doskonały sposób na skuteczną naukę o bezpieczeństwie nie tylko na drogach.

  • Policjantka na spotkaniu rozmawia z dziećmi na temat bezpieczeństwa.
  • Na pierwszym planie dzieci trzymające znaki drogowe, za nimi policjantka prowadząca spotkanie.
  • Policjantka rozmawia z dziećmi o bezpieczeństwa. Na fotografii jedna z młodych słuchaczek odpowiada do mikrofonu na pytania policjantki.
  • Na fotografii policjantka oraz ratownicy medyczni prowadzący instruktaż dotyczący udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
  • Zdjęcie na zewnątrz budynku. Dzieci wsiadają do policyjnego radiowozu.
  • Funkcjonariuszka Policji wewnątrz policyjnego auta demonstruje dziecku zasadę działania sygnałów świetlnych i dźwiękowych.
  • Na zdjęciu funkcjonariuszka Policji siedząca wewnątrz radiowozu demonstruje dzieciom zasadę działania sygnałów świetlnych i dźwiękowych.
  • Na zewnętrznym placu przed szkołą ustawione są samochody służb. Na pierwszym planie policyjny radiowóz i dzieci wsiadające do auta.
  • Ustawione trzy samochody służb: policja, straż pożarna, ratownicy medyczni. dookoła dzieci odwiedzające każde stoisko.