Policyjna profilaktyka odblaskowa na Biegu w Piątnicy - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjna profilaktyka odblaskowa na Biegu w Piątnicy

Policjanci rozdawali odblaski podczas plenerowej imprezy sportowej zorganizowanej na Fortach w Piątnicy okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Mundurowi przekonywali, że nie tylko najmłodsi, ale również osoby uprawiające sporty biegowe, aby zadbać o swoje bezpieczeństwo po zmroku – muszą być widoczne!

Kilkuletnie dzieci, młodzież, dorośli i seniorzy - wzięli udział w sobotnim Biegu zorganizowanym z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Sportowa impreza plenerowa pn. „Bieg Tropem Wilczym” odbywała się na Fortach w Piątnicy. Była to również dobra okazja do przeprowadzenia policyjnej akcji profilaktycznej, zachęcającej do noszenia elementów odblaskowych. Kibice i uczestnicy mogli otrzymać tego dnia żółte opaski odblaskowe od funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego z Łomży oraz dzielnicowych z Posterunku Policji w Piątnicy. Policjanci przekonywali przy tym, że bezpieczeństwo pieszych po zmroku, w dużej mierze zależy od ich widoczności na drodze. Zachęcali nie tylko dzieci i młodzież, ale i wszystkie osoby zawodowo czy rekreacyjnie uprawiające sporty biegowe, aby w trosce o swoje bezpieczeństwo - nosiły na ubraniu elementy odblaskowe.

  • Funkcjonariusz Policji, na tle radiowozu, zakłada małej dziewczynce element odblaskowy na rękę.
  • Na tle plenerowej imprezy sportowej do wspólnego zdjęcia pozuje mały chłopiec z ojcem oraz dwaj funkcjonariusze Policji. Chłopiec otrzymał od policjantów elementy odblaskowe w formie opasek i krążków.
  • Funkcjonariusz Policji przekazuje kobiecie opaskę odblaskową. Poniżej stoi dziecko, które z radością ogląda otrzymany wcześniej od policjanta odblask.
  • Funkcjonariusze Policji przekazują uczestnikom Biegu sportowego elementy odblaskowe w formie żółtych opasek.
  • Funkcjonariusz Policji przekazuje dziecku żółtą opaskę odblaskową.
  • Funkcjonariusz Policji przekazuje mamie dziecka opaskę odblaskową. Tłem zdjęcia jest impreza plenerowa, namioty, widzowie.