ODPOWIE ZA KRADZIEŻ ROWERU I POSIADANIE NARKOTYKÓW - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

ODPOWIE ZA KRADZIEŻ ROWERU I POSIADANIE NARKOTYKÓW

Data publikacji 04.03.2019

Współpraca pokrzywdzonego i policjantów doprowadziła do zatrzymania 24-latka podejrzanego o kradzież roweru. Młody mężczyzna usłyszał już zarzuty. Teraz jego sprawą zajmie się sąd.

Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Łomży, w miniony piątek przed południem, otrzymał zgłoszenie o kradzieży niezabezpieczonego roweru o wartości 1000 zł. Właściciel jednośladu od razu przekazał policjantom wizerunek złodzieja. Współpraca pokrzywdzonego z funkcjonariuszami pozwoliła na sprawne zorganizowanie poszukiwań. Okazało się, że skradziony rower znajduje się przy dworcu PKS przypięty do słupa oświetleniowego. W rejonie pobliskiego sklepu mundurowi zatrzymali odpowiadającego rysopisowi mężczyznę, który próbował odpalić szklaną "lufkę". Jak się okazało, w ręku trzymał jeszcze torebkę strunową z zawartością suszu. Badanie narkotesterem wykazało, że była to marihuana. W plecaku mężczyzny policjanci znaleźli należące do pokrzywdzonego przedmioty stanowiące wyposażenie roweru: oświetlenie, pompka i licznik rowerowy. Skradzione rzeczy wróciły już do prawowitego właściciela, a 24-latek trafił do policyjnego aresztu. W sobotę mężczyzna usłyszał zarzuty kradzieży i posiadania środków odurzających. Teraz za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

Rozpoczęcie sezonu rowerowego, to również zwiększające się zagrożenie kradzieży rowerów. Aby zapobiegać utracie jednośladu, rower warto odpowiednio zabezpieczyć. W tym celu należy zastosować różnego rodzaju zapięcia techniczne. Trzeba również unikać sytuacji, w której rower będzie pozostawiony bez odpowiedniej ochrony, np. klatki schodowe czy okolice sklepów. Policjanci dodatkowo zachęcają do oznakowania swoich jednośladów. Można to zrobić w Komendzie Miejskiej Policji w Łomży - budynek przy ul. Partyzantów 48B. W tym celu należy skontaktować się z Wydziałem Prewencji - 86-474 12 80 / 86-474 13 00.