JECHAŁ ZA SZYBKO W OBSZARZE ZABUDOWANYM – ZATRZYMANE PRAWO JAZDY - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

JECHAŁ ZA SZYBKO W OBSZARZE ZABUDOWANYM – ZATRZYMANE PRAWO JAZDY

Data publikacji 01.03.2019

Policjanci zatrzymali kierowcę hondy, który na drodze krajowej nr 61 w Rydzewie, przekroczył dozwoloną prędkość o 62 km/h. 35-latkowi zostało zatrzymane prawo jazdy. Kontrole prędkości w tym miejscu odbywają się po zgłoszeniach problemu przez mieszkańców na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Łomży, dziś przed południem w Rydzewie na DK-61, zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę hondy. 35-letni mieszkaniec Ostrołęki jechał w terenie zabudowanym z prędkością 112 km/h, przekraczając tym samym prędkość o 62 km/h. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Mieszkańcy Rydzewa wielokrotnie wskazywali poprzez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa zagrożenia związane z przekraczaniem dozwolonej prędkości na tym odcinku drogi. Policyjne kontrole są reakcją na te zgłoszenia, a ujawniane wykroczenia potwierdzają informacje uzyskane za pośrednictwem Mapy.

Mundurowi apelują o ostrożną i rozważną jazdę. Przypominają, że to właśnie nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn tragicznych w skutkach wypadków drogowych.