Jechał o 66 km/h za szybko – stracił prawo jazdy - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Jechał o 66 km/h za szybko – stracił prawo jazdy

Data publikacji 27.02.2019

Policjanci zatrzymali kierującego mercedesem, który w Rydzewie, przekroczył dozwoloną przepisami prędkość o 66 km/h. 65-latek natychmiast stracił prawo jazdy. Kontrole prędkości w tym miejscu odbywają się po zgłoszeniach problemu przez mieszkańców na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Łomży, wczoraj tuż po godzinie 12.00, na drodze krajowej 61 w Rydzewie, zatrzymali do kontroli kierowcę mercedesa. 65 - letni mężczyzna jechał w terenie zabudowanym z prędkością 116 km/h, przekraczając tym samym dozwoloną przepisami prędkość o 66 km/h. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, a za popełnione wykroczenie nałożyli mandat karny w wysokości 400 zł. 65 - latek "wzbogacił się" również o dodatkowych 10 punktów karnych. Mieszkańcy tej miejscowości wielokrotnie wskazywali poprzez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa zagrożenia związane z przekraczaniem dozwolonej prędkości na tym odcinku drogi. Policyjne kontrole są reakcją na te zgłoszenia, a ujawniane wykroczenia potwierdzają informacje uzyskane za pośrednictwem Mapy.

Mundurowi apelują o ostrożną i rozważną jazdę. Przypominają, że to właśnie nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn tragicznych w skutkach wypadków drogowych.