„TRZEŹWY PIĄTEK” NA DROGACH POWIATU ŁOMŻYŃSKIEGO - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„TRZEŹWY PIĄTEK” NA DROGACH POWIATU ŁOMŻYŃSKIEGO

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Łomży, prowadzą dziś działania pod nazwą „Trzeźwy piątek”. Akcja ma na celu eliminowanie z dróg kierowców, którzy będąc pod wpływem alkoholu, zagrażają innym uczestnikom ruchu drogowego.

W ubiegłym roku mundurowi zatrzymali 168 nietrzeźwych kierowców. Prowadzone dziś działania prewencyjno–kontrolne mają na celu między innymi ograniczenie liczby zdarzeń drogowych z udziałem nietrzeźwych kierowców. Swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem zagrażają oni nie tylko sobie, ale i innym uczestnikom ruchu drogowego. Nawet niewielka dawka alkoholu może sprawić, że wzrok i refleks kierowcy nie funkcjonują prawidłowo, co stwarza ogromne niebezpieczeństwo na drodze. Wzmożone kontrole odbywają się na terenie Łomży oraz całego powiatu. Policjanci przypominają, że w budynku Komendy Miejskiej Policji w Łomży przy ul. Wojska Polskiego 9, od wielu lat funkcjonuje ogólnodostępny alkomat. Każda osoba może bezpłatnie i szybko sprawdzić swój stan trzeźwości.

 

  • Fotografia kolorowa. Na zdjęciu policjant trzymający w ręku przyrząd do sprawdzania stanu trzeźwości podczas kontroli drogowej.
  • Fotografia kolorowa. Na zdjęciu policjant dokonujący badania stanu trzeźwości podczas kontroli drogowej. W ręku trzyma przyrząd do sprawdzenia trzeźwości kierowcy.
  • Fotografia kolorowa. Na zdjęciu dwóch funkcjonariuszy ruchu drogowego zwróconych przodem do kontrolowanego auta. Na zdjęciu widoczny również fragment kierowcy auta siedzący wewnątrz pojazdu.