Był pijany! Udostępnił pojazd koledze bez uprawnień! - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Był pijany! Udostępnił pojazd koledze bez uprawnień!

Data publikacji 12.02.2019

30-latek chciał wrócić do domu, jednak nie mógł kierować z uwagi na stan nietrzeźwości, poprosił więc znajomego o przysługę. Okazało się jednak, że jego kolega nie posiada uprawnień do kierowania. Teraz dalszym losem mężczyzn zajmie się sąd.

Policjanci z łomżyńskiej „patrolówki” dzisiejszej nocy kilka minut po godzinie 3.00, na jednej z ulic miasta zatrzymali do kontroli audi. Jak się okazało, właściciel i jednocześnie pasażer, który był pod wpływem alkoholu „chciał tylko dotrzeć do domu”. Postąpił słusznie, prosząc kolegę o przysługę. Niestety nie sprawdził czy kolega posiada uprawnienia do kierowania pojazdami. Mundurowi, ustalili, że 20–latek siedzący za kierownicą ma sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych obowiązujący do 2021 roku. Teraz dalszym losem obu mężczyzn zajmie się sąd. Właściciel pojazdu odpowie za dopuszczenie do kierowania pojazdem przez osobę niemającą wymaganych uprawnień, a 20-latek za złamanie zakazu sądowego. 

Nie zawsze cel uświęca środki! Nie mniej jednak…Policjanci apelują, aby za każdym razem reagować na widok osoby spożywającej alkohol, która zamierza kierować samochodem. Zaproponujmy takiej osobie podwiezienie, wezwanie taksówki, bądź nocleg. Pamiętajmy o tym, że nasza zdecydowana reakcja może ocalić życie, bądź zapobiec tragicznemu w skutkach wypadkowi drogowemu z udziałem niewinnych osób.