PRZEKROCZYLI PRĘDKOŚĆ – STRACILI PRAWA JAZDY - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

PRZEKROCZYLI PRĘDKOŚĆ – STRACILI PRAWA JAZDY

Data publikacji 11.02.2019

Policjanci z łomżyńskiej „drogówki” zatrzymali uprawnienia do kierowania kolejnym trzem nieodpowiedzialnym kierowcom, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym. We wszystkich przypadkach miejsca te zostały wskazane przez internautów na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Policjanci apelują o rozsądek na drodze i przypominają, że prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych.

Policjanci z łomżyńskiej „drogówki” zatrzymali uprawnienia do kierowania kolejnym trzem nieodpowiedzialnym kierowcom, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym. Do wszystkich kontroli doszło w Śniadowie, a miejsce to zostało wskazane przez internautów na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. W sobotnie popołudnie na radar „wpadł”  41-latek, który kierował renault. Mężczyzna przekroczył dozwoloną prędkość o 51 km/h. Z kolei w niedzielę, najpierw około godziny 12.00, została zatrzymana do kontroli kierująca bmw, która przekroczyła dozwoloną prędkość o 55 km/h. Niespełna kilka minut później na tym samym odcinku drogi, zatrzymany został kierowca opla. 42 – latek jechał z prędkością 103 km/h, przy obowiązującym ograniczeniu do 50 km/h. Wszyscy nieodpowiedzialni kierowcy stracili prawo jazdy. Dodatkowo, każdy z nich został ukarany mandatem karnym w wysokości 400 złotych oraz otrzymał 10 punktów karnych.  

Policjanci apelują  o rozsądek na drodze i przypominają, że prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków w ruchu drogowym.