Nadzorowali ruch w rejonach przejść dla pieszych - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nadzorowali ruch w rejonach przejść dla pieszych

Policjanci z Łomży przeprowadzili wczoraj działania ukierunkowane na bezpieczeństwo osób pieszych. Mundurowi zwracali szczególną uwagę na zachowania pieszych i kierowców w pobliżu przejść dla pieszych. Policjanci przypominali także uczestnikom ruchu o zachowaniu ostrożności na drodze, a pieszych zachęcali do noszenia elementów odblaskowych także na terenie miasta.

Wczoraj do późnych godzin nocnych policjanci prowadzili działania, których celem jest poprawa bezpieczeństwa pieszych i ograniczenie zdarzeń drogowych z udziałem tej grupy uczestników ruchu drogowego. Podczas pełnionej służby zwracali szczególną uwagę na niezgodne z prawem zachowania pieszych oraz sprawdzali, jak zachowują się kierowcy w pobliżu oznakowanych przejść dla pieszych. Jednym z miejsc nadzorowanych przez mundurowych był ruch pojazdów i pieszych w rejonie Placu Kościuszki. W tym miejscu ruch pieszych jest dość duży ze względu na pobliskie szkoły. Krzyżują się tu również główne szlaki komunikacyjne regionu, w tym tranzytowa „61”-ka. Obecność funkcjonariuszy w takich miejscach ma przede wszystkim oddziaływać prewencyjnie.

Podczas popołudniowych działań policjanci ujawnili 6 osób, które zlekceważyło podstawowe zasady bezpieczeństwa i przechodziło przez jezdnię w miejscach niedozwolonych.

Mundurowi przypominają niechronionym uczestnikom ruchu drogowego o obowiązku noszenia poza obszarem zabudowanym po zmroku elementów odblaskowych. Okres zimowy jest szczególnie niebezpieczny dla osób pieszych ze względu na panujące często trudne warunki drogowe – opady atmosferyczne, mgły. Elementy odblaskowe dają szansę na dużo wcześniejszą reakcję kierowcy w momencie zauważenia pieszego na drodze. Mundurowi zachęcają do noszenia odblasków także na terenie miasta. Odblask umieszczony na ubraniu, czy torebce podnosi widoczność pieszego znajdującego się w pobliżu przejścia dla pieszych co podnosi dodatkowo jego bezpieczeństwo.