JECHAŁ O 56 KM/H ZA SZYBKO! - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

JECHAŁ O 56 KM/H ZA SZYBKO!

Data publikacji 01.02.2019

Policjanci zatrzymali kierującego audi, który na ulicy Poznańskiej w Łomży, przekroczył dozwoloną przepisami prędkość o 56 km/h. 39-latkowi zostało zatrzymane prawo jazdy. Kontrole prędkości w tym miejscu odbywają się po zgłoszeniach problemu przez mieszkańców na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Łomży, wczoraj tuż po godzinie 9.00 w Łomży na ulicy Poznańskiej, zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę audi. 39-letni mężczyzna jechał w terenie zabudowanym z prędkością 96 km/h, przekraczając tym samym dozwoloną przepisami prędkość o 56 km/h. Zatrzymany do kontroli mieszkaniec stolicy, tłumaczył, że nie zna miasta i nie wiedział, że w  tym miejscu dozwolona prędkość to 40 km/h. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, a za wykroczenie nałożyli mandat karny w wysokości 400 zł. Mieszkańcy pobliskich osiedli wielokrotnie wskazywali poprzez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa zagrożenia związane z przekraczaniem dozwolonej prędkości na tym odcinku drogi. Policyjne kontrole są reakcją na te zgłoszenia, a ujawniane wykroczenia potwierdzają informacje uzyskane za pośrednictwem Mapy.

Mundurowi apelują o ostrożną i rozważną jazdę. Przypominają, że to właśnie nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn tragicznych w skutkach wypadków drogowych.