Odpowie za zniszczenie mienia - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za zniszczenie mienia

Data publikacji 02.01.2019

Reakcja zgłaszających, a także sprawna interwencja policjantów pozwoliła na zatrzymanie 20-latka podejrzanego o zniszczenie zaparkowanych samochodów oraz uszkodzenie bramy garażowej. Mężczyzna był pijany. Za swoje postępowanie odpowiadał będzie przed sądem.

W miniony poniedziałek około godziny 3 w nocy dyżurny łomżyńskiej Policji otrzymał zgłoszenie dotyczące mężczyzny, który zachowywał się głośno i kopał w zaparkowane samochody. Na miejsce natychmiast zostali wysłani policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego. Dokładne opatrolowanie wskazanego w zgłoszeniu terenu, zakończyło się zatrzymaniem idącego środkiem jezdni 20-letniego mieszkańca Łomży. Mężczyzna był pijany. Badanie alkomatem wykazało u niego ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze potwierdzili także, że w dwóch samochodach były wybite szyby, a także uszkodzona karoseria. Właściciele swoje straty oszacowali na ponad 3 tys. złotych. Rano okazało się, że 20-latek może być jeszcze odpowiedzialny za uszkodzenie w podobny sposób bramy garażowej. Były na niej widoczne ślady obuwia. Po wytrzeźwieniu mężczyzna usłyszał zarzuty. Teraz jego postępowaniem zajmie się sąd.

Policjanci podkreślają, że szybka i zdecydowana reakcja mieszkańców na zauważone przypadki niszczenia mienia, czy też popełniania innych przestępstw - to również szybka interwencja policjantów i szansa na zatrzymanie sprawców tego typu czynów "na gorącym uczynku".