"NIE BĄDŹMY OBOJĘTNI" – REAGUJMY - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

"NIE BĄDŹMY OBOJĘTNI" – REAGUJMY

Data publikacji 03.12.2018

Dzięki szybkiej interwencji łomżyńskich Policjantów udało się uchronić zziębniętego starszego mężczyznę przed skutkami groźnego dla życia wychłodzenia organizmu. Wyziębiony, 87-letni mężczyzna trafił do szpitala. Nie bądźmy obojętni i alarmujmy służby mundurowe za każdym razem, kiedy widzimy, że ktoś potrzebuje pomocy. Jeden telefon może uratować komuś życie!

Wczoraj po godzinie 8.30 rano funkcjonariusze Wydziału Patrolowo – Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Łomży pełniący służbę na terenie miasta w rejonie ulicy Mickiewicza zauważyli leżącego na chodniku starszego mężczyznę. Natychmiast podjęli interwencję, w trakcie której okazało się, że 87 – latek przewrócił się i nie był w stanie samodzielnie się podnieść. Starszy człowiek był trzeźwy, nie potrafił powiedzieć policjantom jak długo tak leżał, był zziębnięty i uskarżał się na ból nogi. Policjanci przenieśli seniora do radiowozu gdzie do chwili przybycia załogi karetki pogotowia monitorowali stan 87 – latka. Mężczyzna został zabrany do szpitala, ale na szczęście jego życiu nic nie zagraża.

Teraz gdy temperatury spadają poniżej zera, policjanci zwracają się do wszystkich z apelem o to, aby nie byli obojętni i reagowali, gdy ktoś potrzebuje pomocy. Chodzi tu o osoby, które mogą cierpieć z powodu zimna. Należy pamiętać, że na wychłodzenie organizmu narażeni są nie tylko bezdomni, ale i osoby starsze, mające problemy z poruszaniem się czy też przebywające na zewnątrz osoby nietrzeźwe. Jeśli widzimy leżącego człowieka - nie wahajmy się - dzwońmy pod numer alarmowy 112, aby powiadomić o tym funkcjonariuszy oraz służby medyczne.

O miejscach, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne możemy powiadomić Policję poprzez skorzystanie z policyjnego narzędzia Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa wybierając odpowiednią ikonę i zaznaczając miejsce na mapie. Miejsce takie zostanie sprawdzone przez funkcjonariuszy.

Pamiętajmy, że powinnością każdego z nas jest reagowanie na cudzą krzywdę. nie bądźmy obojętni wobec tych, którzy zwłaszcza teraz mogą potrzebować naszej pomocy. Wystarczy tylko jeden telefon, aby uchronić kogoś od wychłodzenia i uratować czyjeś życie.