„NIE BĄDŹMY OBOJĘTNI”, MOŻEMY URATOWAĆ ŻYCIE! - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„NIE BĄDŹMY OBOJĘTNI”, MOŻEMY URATOWAĆ ŻYCIE!

Data publikacji 30.11.2018

Łomżyńscy policjanci wspólnie ze studentkami pielęgniarstwa Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości wyruszą we wspólne patrole w ramach działań „Nie bądźmy obojętni”.

W ramach realizowanego przez Policję programu „Nie bądźmy obojętni”, na bazie podpisanego porozumienia, funkcjonariuszy Policji i pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łomży wspierają w działaniach także Strażnicy Miejscy, wolontariusze z Grupy Ratowniczej „Nadzieja” oraz studenci z Instytutu Pielęgniarstwa oraz Instytutu Społeczno – Humanistycznego PWSIiP w Łomży, którzy wczoraj przeszli odpowiednie szkolenie z zakresu udzielania pomocy w tego typu przypadkach.

Celem działań prowadzonych przez policjantów wspólnie z pracownikami instytucji pomocowych jak też właśnie ze studentami Instytutu Pielęgniarstwa jest ograniczenie zjawiska bezdomności, podniesienie poczucia bezpieczeństwa osób starszych żyjących samotnie czy osób pozostających bez opieki. To właśnie im niskie temperatury zagrażają najbardziej. Wielu z nich jest narażonych na wychłodzenie organizmu, a w konsekwencji śmierć. Przyszłe pielęgniarki wspólnie z policjantami i pracownikami socjalnymi będą odwiedzać osoby potrzebujące pomocy, sprawdzać miejsca gdzie mogą przebywać osoby bezdomne. Będą udzielać informacji gdzie osoby takie mogą uzyskać pomoc, jednocześnie będą zachęcać i motywować do zmiany stylu życia.

KAŻDY Z NAS o miejscach, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne może powiadomić Policję poprzez skorzystanie z policyjnego narzędzia jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa wybierając odpowiednią ikonę i zaznaczając miejsce na mapie. Miejsce takie niezwłocznie zostanie sprawdzone przez funkcjonariuszy.

Mundurowi apelują, aby nie pozostawać obojętnym na widok osób leżących gdzieś na osiedlach, przy ulicach czy przystankach. Warto zajrzeć także do sąsiada, który mieszka samotnie i sprawdzić czy nie potrzebuje pomocy. W razie zauważenia osoby, której grozi wychłodzenie organizmu - poinformujmy o tym natychmiast Straż Miejską, Pogotowie bądź Policję. Reagujmy, wezwijmy pomoc i nie dajmy zamarznąć!