Spotkania z młodzieżą klas mundurowych - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Spotkania z młodzieżą klas mundurowych

Data publikacji 30.11.2018

Policjanci z łomżyńskiej jednostki zainaugurowali wczoraj cykl spotkań z uczniami Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego. Podczas prowadzonych wykładów młodzież zdobędzie między innymi informacje na temat funkcjonowania Komendy Miejskiej Policji w Łomży oraz dowie się na czym polega codzienna służba funkcjonariuszy pracujących w poszczególnych komórkach tej jednostki. Spotkanie było też okazją do promowania zawodu Policjanta wśród społeczności Wyższej Szkoły Agrobiznesu w Łomży.

Wczoraj Komendant Miejski Policji w Łomży – nadkomisarz Marek Sienkiewicz, zainaugurował zaplanowany cykl wykładów i spotkań warsztatowych dla uczniów klas mundurowych z Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego w Łomży. Jest to efekt podpisanego porozumienia dotyczącego szczegółowej współpracy w obszarze dydaktyczno – wychowawczym.

W ramach wykładów i zajęć szkolnych, uczniowie klas o profilu mundurowym będą zdobywać wiedzę o funkcjonowaniu łomżyńskiej Policji oraz zapoznają się ze specyfiką służby w tej formacji. Atrakcyjność tego typu zajęć zapewni też organizacja tematycznych warsztatów oraz wizyty w Komendzie Miejskiej Policji w Łomży. Głównym założeniem przedsięwzięcia jest kształcenie młodzieży w duchu poszanowania prawa, patriotyzmu oraz idei zdrowego trybu życia.

Podczas spotkania młodzież dowiedziała się jak wygląda struktura Komendy Miejskiej Policji w Łomży oraz czym zajmują się poszczególne komórki organizacyjne w ramach funkcjonowania tej jednostki. Młodzież z zaciekawieniem obejrzała film promujący Polską Policję. Dodatkowo na sali, na której odbywało się spotkanie ustawione zostało stoisko informacyjne związane z przyjęciem do służby w Policji. Zainteresowane osoby mogły tam uzyskać niezbędne informacje związane z całym procesem rekrutacji.

Na zakończenie spotkania uczestniczący w wykładzie, funkcjonariusze Wydziału Prewencji, opowiedzieli o działaniach związanych z programem prewencyjnym „Nie bądźmy obojętni”. Uświadamiali młodym ludziom jak ważne jest reagowanie na potrzeby innych. Mówili o potrzebie, niesienia bezinteresownej pomocy osobom narażonym na utratę życia czy zdrowia. Zwłaszcza w tak trudny, zimowy czas zachęcali aby nie pozostawać obojętnym na widok osób leżących gdzieś na osiedlach, przy ulicach czy przystankach. Tłumaczyli dlaczego warto zajrzeć do sąsiada, który mieszka samotnie i sprawdzić czy nie potrzebuje pomocy. Informowali, że o miejscach, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne można powiadamiać Policję poprzez skorzystanie z policyjnego narzędzia jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa wybierając odpowiednią ikonę i zaznaczając miejsce na mapie, a miejsca takie będą sprawdzane przez funkcjonariuszy. Na dowód, że takie działania są skuteczne funkcjonariusze zaprezentowali słuchaczom film o bezdomnym, któremu, właśnie dzięki działaniom dzielnicowego i organizacjom pomocowym, udało się pomóc. Uczniowie Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego w Łomży z ogromnym zaciekawieniem śledzili na ekranie losy Pana Piotra, który po 11 latach życia w blaszanym garażu otrzymał mieszkanie socjalne.