Jechał o 51 km/h za szybko! - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Jechał o 51 km/h za szybko!

Data publikacji 22.11.2018

Policjanci zatrzymali kierującego fordem, który na drodze krajowej nr 61 w Miastkowie, przekroczył dozwoloną przepisami prędkość o 51 km/h. 39-latkowi zostało zatrzymane prawo jazdy. Kontrole prędkości w tym miejscu odbywają się po zgłoszeniach problemu przez mieszkańców na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Łomży, wczoraj przed godziną 20.00 w Miastkowie na DK-61, zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę forda. 39-letni mężczyzna jechał w terenie zabudowanym z prędkością 101 km/h, przekraczając tym samym dozwoloną przepisami prędkość o 51 km/h. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, a za wykroczenie nałożyli mandat karny w wysokości 400 zł. Mieszkańcy Miastkowa wielokrotnie wskazywali poprzez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa zagrożenia związane z przekraczaniem dozwolonej prędkości na tym odcinku drogi. Policyjne kontrole są reakcją na te zgłoszenia, a ujawniane wykroczenia potwierdzają informacje uzyskane za pośrednictwem Mapy.

Mundurowi apelują o ostrożną i rozważną jazdę. Przypominają, że to właśnie nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn tragicznych w skutkach wypadków drogowych.