"ZNICZ 2018" bezpieczeństwo pieszych - ŚWIEĆ PRZYKŁADEM – PODAJ DALEJ! - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

"ZNICZ 2018" bezpieczeństwo pieszych - ŚWIEĆ PRZYKŁADEM – PODAJ DALEJ!

Łomżyńscy policjanci zachęcają pieszych do noszenia odblasków także na terenie miasta. Swój apel kierują zwłaszcza do starszych mieszkańców Łomży. Wczoraj wieczorem przy jednym z łomżyńskich kościołów mundurowi rozdawali elementy odblaskowe. Działanie wpisuje się w ogólnopolską akcję informacyjno – edukacyjną pod nazwą „Świeć przykładem – podaj dalej”, realizowaną przez Policję we współpracy z Konferencją Episkopatu Polski oraz Polską Radą Ekumeniczną.

Wczoraj wieczorem przy kościele Najświętszej Maryi Panny w Łomży przy ul. Poznańskiej, łomżyńscy policjanci rozdawali elementy odblaskowe mieszkańcom pobliskich osiedli. To kolejna taka akcja, której głównym celem jest poprawienie widoczności pieszych, w szczególności osób starszych, podczas poruszania się po zmroku. W ramach przedsięwzięcia funkcjonariusze przypominali o obowiązku posiadania odblasków po zmierzchu, poza obszarem zabudowanym i wskazywali, że nawet mała opaska odblaskowa umieszczona na torebce czy nodze może uratować życie. Korzystając z okazji, zachęcali seniorów, rowerzystów oraz młodzież i dzieci do używania odblasków również na terenie miasta.

Działania mundurowych, zwłaszcza przed ogólnopolską policyjną akcją „ZNICZ” wpisują się w ogólnopolską kampanię informacyjno – edukacyjną pod nazwą „Świeć przykładem – podaj dalej”, realizowaną przez Policję we współpracy z Konferencją Episkopatu Polski oraz Polską Radą Ekumeniczną.