„Bezpieczna droga do przedszkola" z łomżyńskimi Policjantami - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Bezpieczna droga do przedszkola" z łomżyńskimi Policjantami

Data publikacji 25.10.2018

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Łomży realizując działania prewencyjne pod nazwą „Bezpieczna droga do szkoły” odwiedzają najmłodszych m.in. w łomżyńskich szkołach podstawowych i przedszkolach. Funkcjonariusze prowadzą prelekcje w ramach ogólnopolskiej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo … przez cały rok”. Wczoraj mundurowi spotkali się z dziećmi z niepublicznego przedszkola „Nutka” i przedszkola Katolickiego w Łomży.

W ramach działań „Bezpieczna droga do szkoły” policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Łomży od początku roku szkolnego prowadzą zajęcia profilaktyczno–edukacyjne. Wczoraj dzielnicowy Wydziału Prewencji odwiedził grupę dzieci uczęszczających do Niepublicznego Przedszkola „Nutka” w Łomży. Natomiast funkcjonariuszka Wydziału Ruchu Drogowego spotkała się z dziećmi z Przedszkola Katolickiego w Łomży. Policjanci podczas spotkań mówili o szeroko rozumianym bezpieczeństwie. Najmłodsi dowiedzieli się jak postępować w przypadku kontaktu z osobami obcymi czy wtedy, gdy na drodze stanie bezpański pies. Ale przede wszystkim mali słuchacze przypomnieli sobie zasady ruchu drogowego. Funkcjonariusze omówili podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drodze oraz zapoznali najmłodszych uczestników ruchu drogowego ze znakami drogowymi i numerem alarmowym. Pokazali także jak oznaczone są przejścia dla pieszych oraz co oznaczają kolory na sygnalizatorach. Funkcjonariusze przypomnieli o obowiązku noszenia elementów odblaskowych, które zwiększają widoczność pieszego, a tym samym poprawiają jego bezpieczeństwo.

Z myślą o tak młodych odbiorcach, w obu zajęciach wykorzystany został zestaw edukacyjny „Autochodzik” zakupiony w ramach Szwajcarsko - Polskiego Programu Współpracy KIK-76. Dzięki niemu tego typu spotkanie budzi zainteresowanie dzieci, a samo tłumaczenie zasad ruchu drogowego jest znacznie przyjemniejsze i bardziej zrozumiałe.