O 58 km/h za szybko – zatrzymane prawo jazdy - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

O 58 km/h za szybko – zatrzymane prawo jazdy

Data publikacji 24.10.2018

Policjanci zatrzymali kierującego hondą, który w miejscowości Szczepankowo, na terenie gminy Śniadowo przekroczył dozwoloną przepisami prędkość o 58 km/h. 32-latek natychmiast stracił prawo jazdy. Kontrole prędkości w tym miejscu odbywają się po zgłoszeniach na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Wczoraj policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Łomży, w miejscowości Szczepankowo na terenie gminy Śniadowo, zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę hondy. 32-letni mieszkaniec Węgorzewa jechał w terenie zabudowanym z prędkością 108 km/h, przekraczając tym samym dozwoloną przepisami prędkość o 58 km/h. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, a za wykroczenie nałożyli mandat karny w wysokości 400 zł. Mieszkańcy gminy Śniadowo wielokrotnie wskazywali poprzez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa zagrożenia związane z przekraczaniem dozwolonej prędkości na tym odcinku drogi. Policyjne kontrole są reakcją na te zgłoszenia, a ujawniane wykroczenia potwierdzają informacje uzyskane za pośrednictwem Mapy.

Mundurowi apelują o ostrożną i rozważną jazdę. Przypominają, że to właśnie nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn tragicznych w skutkach wypadków drogowych.