Kolejnych dwóch pijanych wyeliminowanych z ruchu drogowego - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejnych dwóch pijanych wyeliminowanych z ruchu drogowego

Data publikacji 17.10.2018

Łomżyńscy policjanci zatrzymali dwóch kierujących, którzy byli pod wpływem alkoholu. Mundurowi apelują o zachowanie rozwagi i trzeźwego umysłu. Siadając za kierownicę po alkoholu narażamy na niebezpieczeństwo nie tylko siebie, ale i innych uczestników ruchu drogowego.

Pomimo ciągłych apeli, niektórzy nadal decydują się kierować pojazdem będąc pod wpływem alkoholu. Wczoraj tuż po godzinie 15.00 na ulicy Konstytucji 3 Maja w Łomży, funkcjonariusze łomżyńskiej drogówki zatrzymali do kontroli pojazd marki SAAB. Jak się okazało, 36 – letni mieszkaniec powiatu suwalskiego był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało ponad 2,2 promila alkoholu w organizmie. Kierowca został zatrzymany po sygnale od innych użytkowników ruchu drogowego. Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy.

Drugi kierujący, który zdecydował się na jazdę pod wpływem alkoholu, został zatrzymany niespełna dwie godziny później na Alei Legionów w Łomży. Tu patrol Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymał do kontroli kierującego volkswagenem transporterem. U 51 – letniego kierowcy, mieszkańca powiatu łomżyńskiego, badanie wykazało blisko 2,3 promila alkoholu w organizmie.

Obaj mężczyźni za swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie będą odpowiadać przed sądem.

Policjanci w dalszym ciągu apelują o ostrożność i rozwagę na drodze. Pamiętajmy o zachowaniu bezpiecznego odstępu od pojazdu poprzedzającego oraz o dostosowaniu prędkości do warunków drogowych. Apelujemy też o reagowanie, gdy osoby przebywające w naszym otoczeniu zamierzają kierować będąc pod wpływem alkoholu. pijani kierowcy stanowią zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i dla innych uczestników ruchu drogowego.