Z wizytą u Seniorów - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Z wizytą u Seniorów

Data publikacji 15.10.2018

Łomżyńscy policjanci realizują różnego rodzaju działania profilaktyczne, służące minimalizacji współczesnych zagrożeń. Dziś razem z ratownikami z Grupy Ratowniczej Nadzieja spotkali się z członkami Klubu Seniora „Senior Plus” w Łomży. Spotkanie poświęcone było szeroko rozumianemu bezpieczeństwu osób starszych. Funkcjonariusze udzielali porad jak przeciwdziałać oszustwom na wnuczka, mówili też o bezpieczeństwie podczas poruszania się po drodze. Ratownicy z „Nadziei” tłumaczyli jak odnaleźć się w sytuacjach zagrażających życiu. Spotkanie odbyło się w ramach kampanii społecznej „Bezpieczny Senior – Świadomy Senior”.

Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Łomży wspólnie z ratownikami z łomżyńskiej Grupy Ratowniczej Nadzieja spotkali się dziś z osobami zrzeszonymi w Klubie Seniora „Senior Plus” w Łomży. Uczestnicy spotkania otrzymali informacje o sposobach i metodach działania oszustów przy próbie wyłudzenia pieniędzy metodą na tzw. „wnuczka” oraz jej licznymi odmianami. Policjanci radzili jak postępować w przypadku telefonu od fałszywego członka rodziny. Apelowali przy tym o rozwagę i nie uleganie emocjom, a także kierowanie się zasadą ograniczonego zaufania do nieznanych osób, które pukają do drzwi lub dzwonią opowiadając różnego rodzaju historie. Funkcjonariusze uczulali, że należy być podejrzliwym, także w sytuacji, gdy ktoś zasłaniając się pośpiechem ponagla do szybkiej wypłaty i przekazywania nieznajomym środków pieniężnych. Podczas spotkania poruszone zostały także kwestie bezpieczeństwa na drogach, a w szczególności poprawa widoczności osób pieszych po zmroku, poprzez noszenie elementów odblaskowych. Natomiast ratownicy z Grupy Nadzieja tłumaczyli jak odnaleźć się w sytuacjach zagrażających życiu. Instruowali również jak poprawnie udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej. Na zakończenie spotkania seniorzy otrzymali drobne upominki m.in. elementy odblaskowe. 

Spotkanie odbyło się w ramach kampanii społecznej "Bezpieczny Senior - Świadomy Senior"  realizowany przez Stowarzyszenie Pomocy Rodzinie "Nadzieja" współfinansowany ze środków Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.