Przekroczyli prędkość – stracili prawa jazdy - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Przekroczyli prędkość – stracili prawa jazdy

Data publikacji 09.10.2018

Policjanci z łomżyńskiej „drogówki” zatrzymali prawa jazdy kolejnym dwóm nieodpowiedzialnym kierującym, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym. W obydwu przypadkach miejsca te zostały wskazane przez internautów na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Policjanci apelują o rozsądek na drodze i przypominają, że prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych.

Policjanci z łomżyńskiej „drogówki” zatrzymali prawa jazdy kolejnym dwóm nieodpowiedzialnym kierującym, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym.  W obydwu przypadkach miejsca te zostały wskazane przez internautów na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Do pierwszej kontroli drogowej doszło wczoraj, około godziny 17.30, w Śniadowie. 25-latek, który kierował oplem vectrą,  przekroczył dozwoloną prędkość na tym odcinku drogi o 55 km/h. Z kolei dziś, po godzinie 7.30, został zatrzymany do kontroli drogowej kierowca toyoty, który w miejscowości Zaruzie przekroczył dozwoloną prędkość o 57 km/h. Nieodpowiedzialnym kierującym okazała się 61-latka.

Zarówno 25-latek, jak i 61-letnia kobieta stracili prawa jazdy. Dodatkowo, każdy z nich został ukarany mandatem karnym w wysokości 400 oraz otrzymał 10 punktów karnych.  

Policjanci apelują  o rozsądek na drodze i przypominają, że prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków w ruchu drogowym.