JECHAŁ ZA SZYBKO W OBSZARZE ZABUDOWANYM – ZATRZYMANE PRAWO JAZDY - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

JECHAŁ ZA SZYBKO W OBSZARZE ZABUDOWANYM – ZATRZYMANE PRAWO JAZDY

Data publikacji 10.09.2018

Policjanci zatrzymali kierującego volkswagenem, który w Zaruziu na Drodze Krajowej nr 61, przekroczył o 67 km/h dozwoloną przepisami prędkość. 24-latkowi zostało zatrzymane prawo jazdy. O kontrole prędkości w tym miejscu, za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, prosili mieszkańcy tej miejscowości. Ujawniane przez funkcjonariuszy wykroczenia są potwierdzeniem obaw mieszkańców dotyczących lekceważenia zasad ruchu drogowego przez niektórych kierowców.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Łomży, w miniony weekend na DK 61, w miejscowości Zaruzie, zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę volkswagena. 24-letni mieszkaniec powiatu łomżyńskiego jechał z prędkością 117 km/h, przekraczając tym samym dozwoloną przepisami prędkość o 67 km/h. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, a za wykroczenie nałożyli mandat karny w wysokości 400zł. Mieszkańcy Zaruzia wielokrotnie wskazywali poprzez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa zagrożenia związane z przekraczaniem dozwolonej prędkości na tym odcinku drogi. Policyjne kontrole są więc reakcją na te zgłoszenia, a ujawniane wykroczenia potwierdzają tylko informacje uzyskane za pośrednictwem Mapy.

Mundurowi apelują o ostrożną i rozważną jazdę. Przypominają, że to właśnie nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn tragicznych w skutkach wypadków drogowych.