BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY Z ŁOMŻYŃSKIMI POLICJANTAMI - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY Z ŁOMŻYŃSKIMI POLICJANTAMI

Data publikacji 03.09.2018

Policjanci z Łomży rozpoczęli działania profilaktyczne „Bezpieczna droga do szkoły”. Będą czuwać nad bezpieczeństwem najmłodszych w rejonach szkół podstawowych. Odwiedzą także dzieci, aby podczas zajęć porozmawiać o bezpiecznej drodze do szkoły.

Policjanci  realizujący zadania z zakresu profilaktyki społecznej, specjaliści ds. nieletnich oraz dzielnicowi uczestniczyli dziś w uroczystych inauguracjach roku szkolnego w szkołach na terenie miasta i powiatu. Ich obecność w życiu szkoły oznacza gotowość do współpracy ze społecznością szkolną i pomoc w rozwiązywaniu problemów i zapewnieniu bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży podczas nadchodzącego roku szkolnego. Wraz z początkiem zajęć ruszą także zaplanowane spotkania, na których mundurowi opowiedzą o bezpieczeństwie podczas pokonywania codziennej drogi do szkoły i do domu. W godzinach porannych, w rejonach szkół będą pełnić służbę funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego. Zwrócą oni uwagę na zachowanie kierowców oraz pieszych, a także ułatwią drogę do szkoły najmłodszym uczestnikom ruchu drogowego. Celem działań jest podniesienie poziomu bezpieczeństwa dzieci i młodzieży.

Aby zapewnić bezpieczeństwo swojemu dziecku policjanci przedstawiają kilka rad:

- Rodzicu, bądź dla swojego dziecka wzorem prawidłowego zachowania, pamiętaj, że dziecko kopiuje Twoje zachowania.

- Rodzicu, wybierz bezpieczną drogę, którą dziecko ma chodzić do szkoły i dokładnie je z nią zapoznaj. Nie zawsze droga najkrótsza jest tą najbezpieczniejszą. 

- Rodzicu, przypominaj dziecku, że w mieście należy chodzić wyłącznie po chodniku, a poza miastem poboczem lewej strony drogi. Zachęcaj je do noszenia odblasków, aby było widoczne na drodze.

- Rodzicu, naucz dziecko, że przez jezdnię powinno przechodzić wyłącznie w miejscach do tego wyznaczonych.

- Rodzicu, przypominaj dziecku, że pod żadnym pozorem nie wolno przebiegać przez drogę, nawet na przejściu dla pieszych. Takie zachowanie jest częstą przyczyną wypadków z udziałem dzieci.

- Rodzicu, ostrzegaj dziecko, że samochód może nadjechać szybko i dlatego zawsze przed przejściem przez jezdnię trzeba uważnie rozejrzeć się w obie strony. Stosujcie zasadę trzech kroków: Zatrzymać się, rozejrzeć, bezpiecznie przechodzić!