Wyeliminowany z ruchu - pomógł sygnał społeczny - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wyeliminowany z ruchu - pomógł sygnał społeczny

Data publikacji 28.08.2018

Dzięki informacji przekazanej przez zgłaszającego, policjanci wyeliminowali z ruchu nietrzeźwego kierowcę. Zatrzymany do kontroli drogowej 57-latek miał blisko 1,8 promila alkoholu w organizmie. Teraz jego nieodpowiedzialnym zachowaniem zajmie się sąd.

Dziś w nocy dyżurny łomżyńskiej Policji otrzymał sygnał, że drogą w kierunku Piątnicy jedzie najprawdopodobniej nietrzeźwy kierowca. Zgłaszający przekazał informacje o dziwnym zachowaniu na jezdni osoby kierującej tym samochodem. Wysłani na interwencję funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego, zauważyli odpowiadającego opisowi volkswagena i zatrzymali auto do kontroli drogowej. Za kierownicą siedział 57-letni mieszkaniec powiatu łomżyńskiego. Badanie alkomatem wykazało u niego blisko 1,8 promila alkoholu w organizmie. Policjanci natychmiast zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Teraz za swoje nieodpowiedzialne postępowanie odpowiadał będzie przed sądem.

Policjanci przypominają, że każdy nietrzeźwy kierujący na drodze, to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia. Bezwzględnie apelują o rozsądek i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Mundurowi wskazują, że takie sygnały społeczne pomagają w eliminowaniu z ruchu nieodpowiedzialnych kierowców.