POLICYJNE JEDNOŚLADY NA ULICACH ŁOMŻY - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

POLICYJNE JEDNOŚLADY NA ULICACH ŁOMŻY

Pierwszy patrol rowerowy wyjechał na ulice Łomży w lipcu 2016 roku. Oprócz rowerów łomżyńska jednostka dysponuje także skuterami. Tego typu pojazdy doskonale sprawdzają się podczas jazdy w warunkach miejskich i ułatwiają pracę policjantom. Wczoraj funkcjonariusze pełniący służbę w patrolu rowerowym zatrzymali dwie osoby poszukiwane na podstawie wydanych w ich sprawie zarządzeń sądu oraz prokuratury.

Patrole rowerowe funkcjonują na terenie Łomży od lipca 2016 roku. Komenda Miejska Policji w Łomży posiada dwa takie jednoślady. Policjanci z Wydziału Patrolowo - Interwencyjnego na rowerach patrolują rejony parków, skwerów, osiedlowych uliczek, a także miejsca wskazywane przez mieszkańców na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Tego typu służba pozwala na bezpośredni kontakt funkcjonariuszy Policji z mieszkańcami. Osoby zainteresowane, które spotkają na swojej drodze patrol rowerowy mogą podejść, poprosić o pomoc czy interwencję lub przekazać swoje sugestie na temat bezpieczeństwa w danym rejonie miasta.

Policjanci swoją obecnością działają przede wszystkim prewencyjnie, ale są również przygotowani do podejmowania interwencji. Wczoraj patrol rowerowy zatrzymał dwóch mężczyzn w wieku 40 i 45 lat, którzy byli poszukiwani na podstawie wydanych w ich sprawie zarządzeń sądu i prokuratury. Oprócz rowerów, łomżyńska jednostka dysponuje również dwoma skuterami. Są one wykorzystywane są w codziennej służbie dzielnicowych.