Szybcy i pijani na drogach powiatu! Policja apeluje o rozwagę! - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Szybcy i pijani na drogach powiatu! Policja apeluje o rozwagę!

Data publikacji 31.07.2018

Łomżyńscy policjanci zatrzymali prawo jazdy trzem osobom za rażące łamanie zasad ruchu drogowego. Dwóch 49-latków, jadąc drogą krajową numer 61, pomiędzy Łomżą a Ostrołęką, przekroczyli dopuszczalną prędkość o ponad 50 km/h. Trzeci nieodpowiedzialny kierowca to 21-latek, który kierował pojazdem na terenie gminy Zbójna mając prawie promil alkoholu w organizmie. Policjanci apelują o rozsądek i rozwagę na drodze!

Policjanci ruchu drogowego z Komendy Miejskiej Policji w Łomży, wczoraj po godzinie 20.00, w Miastkowie, zatrzymali do kontroli drogowej 49-letniego kierowcę chryslera, który w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50km/h, jechał z prędkością 106 km/h. Niespełna pół godziny później, tym razem w Chojnach, został zatrzymany również do kontroli drogowej kierujący nissanem. 49–latek przekroczył dozwoloną w tym miejscu prędkość o 51 km/h. Obaj kierowcy zostali ukarani mandatami karnymi, a ich konta „wzbogaciły się” o 10 punktów karnych. Policjanci zatrzymali im także prawa jazdy. Działania łomżyńskich mundurowych są reakcją na zgłoszenia mieszkańców na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. 

To nie jedyne zatrzymane wczoraj prawa jazdy. Brakiem wyobraźni wykazał się również 21–latek, który około godziny 15.00, został zatrzymany do kontroli drogowej na terenie gminy Zbójna. Badanie wykazało, że miał on 1,4 promila alkoholu w organizmie. Nieodpowiedzialny 21–latek stracił prawo jazdy, a noc spędził w policyjnym areszcie. Teraz jego dalszym losem zajmie się sąd.

 

Policjanci apelują o ostrożną i rozważną jazdę, a także przypominają, że to właśnie nadmierna oraz niedostosowana do warunków drogowych i atmosferycznych prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych.

Policjanci przypominają również, że każdy nietrzeźwy kierujący na drodze, to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia. Mundurowi apelują o rozsądek na drodze, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz o ograniczone zaufanie względem innych uczestników ruchu drogowego.