„Wakacyjne Pogotowie Bezpieczeństwa” w Ptakach - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Wakacyjne Pogotowie Bezpieczeństwa” w Ptakach

Data publikacji 31.07.2018

Łomżyńscy policjanci spotkali się z dziećmi i młodzieżą przebywającą na koloniach w Ptakach, koło Nowogrodu. Mundurowi rozmawiali o bezpieczeństwie z uczestnikami kolejnego już wakacyjnego turnusu, w tym ośrodku.

Policjanci z Łomży, razem z leśnikiem i strażakiem odwiedzili wczoraj uczestników kolonii wypoczywających w Ośrodku „Caritas Bliźnim” w Ptakach, koło Nowogrodu. Głównym celem spotkania było omówienie i przypomnienie podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku. Mundurowi skoncentrowali się na bezpieczeństwie nad wodą i pomocy przedmedycznej. Młodzi słuchacze z zaciekawieniem uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych na świeżym powietrzu. Dowiedzieli się między innymi, jak unikać zagrożeń, z którymi mogą spotkać się podczas sezonu wakacyjnego. Ponadto, policjanci omówili podstawowe zasady bezpieczeństwa na drodze, a także wskazali zasadność noszenia elementów odblaskowych, po zmroku. Prelegent z ramienia Nadleśnictwa, przypomniał dzieciom i młodzieży, jak należy zachowywać się na terenach leśnych, na przykład podczas wycieczek. A strażak udzielił krótkiego instruktażu na wypadek pożaru i zasad pomocy przedmedycznej.

Spotkanie było doskonałą okazją do omówienia ogólnopolskiej kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo... nad wodą”, a także zachęceniem wczasowiczów do wzięcia udziału w konkursie na „Dzielnicowego Franka”.