Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policja dziękuje pracownicom banku. Dzięki ich czujności i zainteresowaniu starsza kobieta nie straciła oszczędności życia

Data publikacji 31.07.2018

Łomżyńscy policjanci podziękowali kasjerce i dyrektor jednej z placówek bankowych za udaremnienie oszustwa metodą na „policjanta”. Dzięki rozwadze i czujność kasjerki oraz natychmiastowemu zaalarmowaniu Policji plany oszusta zostały pokrzyżowane, a 82-latka nie straciła oszczędności.

Natychmiastowa reakcja kasjerki oraz dyrektor jednej z łomżyńskich placówek bankowych uchroniły 82-letnią mieszkankę Łomży przed oszustwem i utratą oszczędności jej życia. Wczoraj, Komendant Miejski Policji w Łomży nadkomisarz Marek Sienkiewicz spotkał się z pracownikami oddziału dziękując im za troskę o klientów, czujność i profesjonalną postawę.

Do zdarzenia doszło w miniony wtorek. Wówczas do 82-letniej mieszkanki Łomży zadzwonił mężczyzna podając się za policjanta. Twierdził, że syn kobiety spowodował wypadek i aby uniknął nieprzyjemnych konsekwencji, potrzebna jest wpłata 24 tysięcy. Oszust pod pretekstem pomocy kobiecie przekonał Łomżankę do wypłaty pieniędzy z konta. Plany oszusta zostały jednak pokrzyżowane przez pracownice banku, które posiadały wiedzę o metodach oszustw „na policjanta”. Kasjerka zorientowała się, że chodzi o oszustwo, wstrzymała dokonanie przelewu. Natychmiast zostali też powiadomieni policjanci.

Ważne!!!

Policjanci prowadząc czynności służbowe nigdy nie zwracają się z prośbą o przekazanie pieniędzy.

W przypadku jakichkolwiek podejrzeń, a tym bardziej o zaistniałym fakcie stania się ofiarą oszusta, należy natychmiast poinformować Policję, dzwoniąc pod numer 112.