„Pędził” przez miasto – stracił prawo jazdy - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Pędził” przez miasto – stracił prawo jazdy

Data publikacji 11.07.2018

Policjanci z łomżyńskiej „drogówki” zatrzymali prawo jazdy kierującemu focusem, który przekroczył dopuszczalną prędkość o 51 km/h. Mężczyzna na ulicy Sikorskiego jechał z prędkością 101 km/h przy obowiązującym ograniczeniu do 50 km/h. Mundurowi we wspomnianym rejonie miasta prowadzą częściej pomiary prędkości z uwagi na zgłaszane tam przez mieszkańców zagrożenia na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Wczoraj, tuż przed godziną 9.00, łomżyńscy policjanci ruchu drogowego na ulicy Sikorskiego zatrzymali 25-letniego kierowcę forda, który przekroczył dozwoloną prędkość o 51 km/h. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, ukarali mandatem karnym w wysokości 400 złotych, a jego konto zasiliło 10 punktów karnych. To właśnie mieszkańcy Łomży, korzystając z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, wskazywali przypadki przekraczania prędkości na ulicy Sikorskiego. Na zgłoszenia mieszkańców natychmiast reagują łomżyńscy mundurowi, którzy we wskazanych miejscach prowadzą intensywniejsze pomiary prędkości i kontrole drogowe.

Policjanci apelują o ostrożną i rozważną jazdę, a także przypominają, że to właśnie nadmierna oraz niedostosowana do warunków drogowych i atmosferycznych prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych.