Leśna interwencja policjantów - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Leśna interwencja policjantów

Data publikacji 04.07.2018

Policjanci otrzymali informację o zagubionym w lesie 74-letnim grzybiarzu. Z mężczyzną na szczęście udało się nawiązać kontakt telefoniczny i szybko go odnaleźć. Przed sezonem grzybowym mundurowi apelują o rozwagę podczas wypraw do lasu.

Dziś przed południem dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Łomży otrzymał zgłoszenie z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego o starszym mężczyźnie zagubionym w lesie w pobliżu Podgórza. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci, którzy rozpoczęli poszukiwania. Na szczęście z 74-latkiem udało się nawiązać kontakt telefoniczny i szybko ustalić miejsce w którym się znajduje.

W związku z nadchodzącym sezonem policjanci apelują do grzybiarzy o rozwagę, zwłaszcza jeżeli do lasu samotnie wybierają się osoby starsze, mające problemy ze zdrowiem. Należy zadbać o własne bezpieczeństwo, a już na pewno poinformować dokładnie rodzinę, gdzie się udajemy i jak długo zamierzamy być poza domem. W trudnej sytuacji z pewnością pomocny będzie sprawny telefon z naładowaną baterią, który powinien znaleźć się w plecaku, zwłaszcza mniej doświadczonego grzybiarza.